Ако 10 минути след ядрен взрив чуете по радиото Бекстрийт Бойс, Бритни Спиърс или оркестър Лолуги, се свийте в ъгъла или се изстреляйте от сградата със страшна сила!
Командира на рота проверява войниците. Спира се пред един и почва да го мъмри:
- Какви са тия шарени чорапи от тебе! Чорапите трябва да са черни! - (вдига левия крачол и показва). - Или сини! - (вдига...
- Редник Петров, как се почиства автомат?
- Ами първо, поглеждаме му серийния номер…
- Чакай, чакай… Това пък защо?
- Ами да не стане някаква грешка - за какво ми е да чистя чужд автомат?
Падат двама парашутисти - единият нормално, а другият с вик на ужас.
- Какво си се разкрещял бе? - пита го първият.
- Парашутът ми не се отваря!
- Е какво се шашкаш толкова - това е само учебен скок!
Ако са уцелили сградата, в която сте се укрили и всичко се срутва около вас, направете си свирка за успокоение, докато чакате да ви спасят!
Къща,дворче, градинка. Внука пита:
- Дядо, защо поливаш цветята с машинно масло? Нали ще увяхнат?
- Остави цветята, гледай картечницата да не ръждяса.
- Редник, миналата седмица ви пуснах в отпуска, за да отидете на сватбата на сестра си! - казва сержантът. - Но днес й позвъних по телефона и тя ми каза, че засега няма никакво намерение да се омъжва!...
Старшината Гърдю командва войниците:
- Бегом от мен до другото дърво!
Войниците от едно поделение били на стрелба. Дошъл един генерал да наблюдава стрелбите. Гледал, гледал и по едно време казал:
- Срамота! Нищо не улучвате! Я дайте един автомат.
Взел автомата, изстреля...
Руски войник бил на дежурство в командния център на руска ядрена площадка, но задрямъл върху командният пулт. По едно време се събужда и гледа пред себе си - командира. Виждайки го, войникът скача и з...
В гарнизонно градче, капитанът слага сина си да спи.
- Не ми се спи, татко - капризничи синчето, - искам слончетата да потичат!
- Късно е вече, синко, лягай да спиш.
- Не, не е късно, искам слончетата...
Дядо разправя на внуците си подвизи от войната:
- Нося се аз на коня, и гледам срещу мен - куп врагове! Че като ги подхванах със сабята - сеч, сеч! Това ръце, крака - всичко наред сека!
- А защо не им...
По време на студената война се карат американец и руснак. Американецът казва:
- Ние ще ви пуснем неутронна бомба!
- Какво е това?
- Ами всичко живо изчезва, а материалното остава.
- Хехе, това нищо не...
- Дядо, разкажи някоя случка от войната, когато си бил партизанин?
- Ами значи, клеча си аз в храстите…
- И чакаш да дойдат фашистите ли?
- Е да, едното не пречи на другото…
След ядрен удар използвайте фенерчето си за да повдигнете паднали върху вас панели...