- Скъпи, майка ми не те харесва.
- Хехе! Нашите ми обещаха нова кола, ако се откажа от теб.
Между влюбени:
- Скъпа, мъжете често се чудят дали да се оженят за красива или умна жена. Аз, обаче, нямам претенции нито към едното, нито към другото. Искам да се оженя за теб…
Между приятелки:
- Вярно ли е, че се жениш за годеника ти само заради парите му?
- Гледай какви мръсни клюки разправят хората… Та аз даже не го знам колко милиона има!
Младежът повтаря:
- Скъпа, обичам те, обичам те! Бих жертвал всичко заради теб, обичам те повече от всичко на света.
Девойката си мисли:
\"Хъм, май не съм му съвсем безразлична?\"
- Пешо, щастлив ли си от женитбата си с Катя?
- Наполовина.
- Не те разбирам!
- Ами аз съм женен, а тя е щастлива.
- Искаш ли чипс?
- Не, той е вреден.
- Абе и ти не си стока, ама аз те искам.
Млада двойка е на излет. Момичето е видимо отегчено.
- Какво ти става? Имам чувството, че ти е досадно, а тук е толкова хубаво!
- Лесно ти е на теб. Ти си тук с мен. Обаче аз съм с теб.
Срещат се приятели:
- От къде ти е тази огромна синина под окото?
- Вчера срещнах един приятел, който тъкмо се връщаше от сватбено пътешествие.
- Е, и какво?
- Аз му препоръчах този брак.
- Скъпи, искаш ли да се оженим? След като се оженим, ще споделям с теб всички тревоги и грижи…
- Ама аз нямам тревоги и грижи?
- Е, аз нали за това казвам - \"след като се оженим\"…
- Вие сте толкова очарователна! За какъв малък дефект споменавахте в обявата за запознанства?
- Дефектът ли? Той сега е на училище.
- Прие ли Кристина твоето предложение?
- Да, но помоли малко да отложим събитието.
- Защо?
- Ами, каза ми : \"Скъпи, ти ще бъдеш последният, за когото ще се омъжа!\"…
- Защо Катя не се е оженила още?
- Защото чака мъжа на мечтите си.
- И какъв е той?
- Ами някой, който ще се навие да се ожени за нея.
- Мамо, скоро ще се омъжа.
- За кого?
- Не го познаваш.
- Има ли кола?
- Не.
- А мотоциклет?
- Няма.
- Е, слава Богу, че инак имаше да се трепем от работа, за да му купуваме бензин.