Готварска книга
Циганска национална кухня:
Първа страница:
Първо откраднете един тиган.....
Посред горещото лято завалял як дъжд. Манго застанал под дъжда и рекъл:
- Ей сега ако имаше и сапун щях да се изкъпя.
Манго отива на лекар:
- Докторе, да даваш на него лекарство, да не праим повече циганчета, че няма кой да ги гледа!
- Купи си презервативи…
- Ау, докторе, да мирише на него на гума - не ща!
- Да ти из...
Асан научил за френската любов и решил да пробва с Айшето. Прибрал се в къщи и още от вратата й викнал:
- Айше, ела да покаже на тебе една много убава любов.
Извадил го той и й казал:
- Айше, лапай!
-...
Едно циганче пита милиционер:
-Чичко, колко е часа?
-Пет без дест - отговаря милиционера.
-Айде като стане пет, ела да ми извъртиш една свирка. - му казва нагло цигането.
Милиционера хуква да го гони....
Тате, тате, ние цигани ли сме? - Да, тате, цигани сме! - Ама тате, тате, ама истински цигани ли сме - дето крадат, не работят ...? - Да, тате, истински цигани! - Е добре де, тате, ама съвсем истински...
Постъпил Манго в "Пирогов" с отрязани крака.
Отишла Айшето на свиждане. Още с влизането бръкнала под одеялото, напипала което я интересувало и като се уверила, че е там, въздъхнала успокоена:
- Абе, М...
Свечерявало се, Манго и Айшето се прибирали от коситба. Цял ден косили люцерна и Манго изморен легнал в каруцата да спи и дал на Айшето да кара. По едно време Айшето вика:
- Манго, Манго, абе един мот...
Три дента го били, ни дума ни лаф.
Чолав го правили, у шарото лилав.
- Ха, не човек, а ламаринта -
просъскал агента фашист.
- Ха, ниц бе, братле - комунист.
Някакъв циганин върви из къра, и изведнъж срещу него каца летяща чиния. Отвътре излиза малко зелено човече и му казва:
- Привет, жителю на тази планета!
- Мараба, комшу!
Човечето се обръща и с писъци...
Както си вървял по улицата Хасан срешнал малкия си брат:
- Пари имаш ли?
- Не!
- Тогава се махай!
Асан се връща от профсъюзно събрание Айшето го пита:
- Асане, за какво ви говориха толкова бе?
- Ами имаше две теми - едната за икономическата реформа, другара за неутронната бомба.
- Ами я обясни ми...
Въпрос:
- Как се нарича циганин които продава дискове?
Отговор:
- CD-ром.
Питат циганче:
- Ял ли си някога луканка?
То отвърнало:
- Не, ама баща ми е гледал как ядат…
Хасан се оплаква на приятел:
- Говори се, че искат да махат буквата \"х\" от азбуката! Ами сега!
- Вай, Асане, верно бе! Как ще пишем \"хасфалт\"?