Димитровградски борец с бронз от турнир за кадети в Иран

Момент от награждаването на Веселин Петров в Иран, снимка -СК по борба

Състезателят на клуба по борба - Димитровград Веселин Петров спечели бронзов медал на турнира от календара на UWW (Световната борцова федерация) - "Ядегар Имам къп" в Машад (Иран).

В категория 69 кг. димитровградският представител победи последователно борци от Иран и Армения. На полуфинала загуби по точки с 0:3 от друг представител на домакините. Бронзовия медал Веско завоюва в среща с представител на Индия, която спечели по точки с 4:1.
Другият състезател от тукашната школа - Делчо Нейчев (кат.54 кг.) отпадна на старта, като загуби от иранец.

Националният отбор от седем кадети в Иран се води треньорът на СК по борба - Димитровград Салим Салим. Турнирът бе на изключително ниво, коментираха от клуба по борба.

За медалите спориха национални отбори на водещите световни сили  - Русия, Иран, Азербайджан, Грузия, Армения, Украйна, КНДР, Казахстан, Индия, Киргистан, Туркменистан, Таджикистан и др. Освен медала на Веселин, българският отбор спечели още две отличия – Джамал Али (сребърен-63 кг.) и Иван Стефанов (бронзов-76 кг.).