„Несебър“ отстрани „Саяна Хасково“ от турнира за аматьорската купа

„Несебър“ победи „Саяна Хасково“ с 4:2 във финала на Югоизточна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра в Стралджа. Кристиян Парашкевов изведе „Несебър“ напред в резултата с попадение в 28-ата минута. След почивката резултатът стана 2:0. Тодор Петров удвои в 53-ата минута. В 73-ата Ахмед Осман върна интригата – 2:1. Само след няколко минути обаче Нуретин Пюскюлю порази хасковската врата за 3:1. Валентин Сливов постави точка на спора, десетина минути по-късно. В добавеното време Васил Колев реализира второто попадение за Саяна.

Победата класира „Несебър“ за заключителната част на турнира, където заедно с отборите на Вихрен (Сандански), Фратрия (Варна) и Академик (Свищов) ще определят носителя на трофея.

Източник: Haskovo.NET