Над 200 търсиха великденски яйца в парк Вапцаров, първенецът откри 17

Победителят в "Голямото търсене" бе отбора на Тихомир Тенев, които откри общо 17 яйца в парка

Над 200 души, сред които деца, ученици, цели класове и възрастни се събраха тази сутрин в парк "Вапцаров", за да участват в състезанието "Голямото търсене".

120 боядисани яйца бяха скрили организаторите от Общинския ученически парламент и Детски и младежки център на различни места в парка. Идеята дойде от една от доброволките към центъра Каат вад дер Боше, в чиято страна се правят подобни игри.

В рамките на половин част всеки състезател или група от състезатели трябваше да открие възможно най-голям брой великденски символи.

След края на играта яйцата бяха преброени и за победител бе определена групата на Тихомир Тенев, която събра 17 яйца. Наградата бе торта, осигурена от местна фирма.

Второто място спечели Кристиян Теодошев, които събра 13 яйца, третото място грабна Мая Ризова с 9 намерени великденски символа. И двамата получиха като награда декоративни зайчета, осигурени от Зоокъта в парк "Вапцаров".

Голямото търсене събра в парк "Вапцаров" над 200 участници

Почетните 5-то и 6-то място бе отредено за Боян Тодоров с 9 яйца и Селин Амин с 8 намерени яйца. Организаторите от Детски и Младежки център обещаха догодина пак да подготвят голямо търсене на великденски яйца, защото надпреварата се радва на голям интерес.