ФК "Димитровград" с дълго чакана победа в Югоизточна В група

Победата на димитровградчани над "Гигант"-Съединение е дълго чакана

Дълго чакана победа постигна отборът на ФК "Димитровград" 1947 срещу тима на "Гигант"- Съединение.

Мачът се игра на тукашния стадион "Миньор" вчера. Димитровградчани се наложиха с 2:1, което не се е случвало на тукашния тим от няколко кръга насам.

Резултатът бе открит в 14-та минута от гостите в лицето на Александър Урумов. През първото полувреме момчетата на Тодор Манев имаха превес в играта, но бяха пропуснати голови положения на Живко Митев, Антон Колев и Цветомир Матев.

Във втората част на мача треньорския щаб пусна в атака централния защитник и капитан на ФК "Димитровград"  Жеко Йорданов.

На терена стъпи и лекуваният от контузии дълго време Филип Сантов. В 81-ата минута той стана автор на първото за димитровградчани попадение във вратата на гостите.

Пет минути по-късно победата в срещата бе затвърдена на капитана Жеко Йорданов, който засече топката в наказателното поле при една от атаките на жълто-сините.

Във временното класиране ФК "Димитровград" заема 11-то място с 41 точки. На 19 май - неделя, димитровградчани гостуват "Тунджа"- Ямбол.