Любимец като круша: 0:5 срещу Локо ПД

Шут и гол! Упражнението от мача с ЦСКА се повтори 5 пъти за Любимец, на гости на Локомотив ПД

Отборът на Любимец бе като боксова круша във втори мач поред. След като миналия кръг падна вкъщи с 0:3 от ЦСКА, сега тимът от града на дините бе смазан с 5:0 при гостуването си на Лаута. Куриозното е, че Локомотив набута и 5-те гола след почивката, като откровено проспа първото полувреме. Хеттрик заби Мартин Камбуров, 1 вкара Дани Кики, а за да бъде комедията пълна Танко Дяков си вкара автогол. Както в мача с ЦСКА и тук играч на Любимец бе изгонен. Тогава Величков направи фаул от който последва гол, сега Илия Мунин направи дузпа, след която също падна гол. Любимец сякаш бе дал обет да не минава центъра. Играчите утъпкаха равномерно защитните си половини и в двете полувремена.

Голеадата започна в 56-тата минута с автогола на Дяков. Пет минути след това се разписа Камбуров. В 65-ата минута таранът отбеляза и от дузпа, дошла след фаула на Мунин, за който бранителят бе изгонен. В 69-ата минута резервата Дани Кики също записа името си сред голмайсторите. Крайното 5:0 оформи отново Камбуров в 90-ата минута. Аласан Н`Дайе, Йордан Тодоров, Камбуров и Здравко Лазаров направиха още сериозни пропуски пред вратата на Любимец.

3-те гола направиха Камбуров едноличен лидер при голмайсторите в А група –таранът е с актив от 9 попадения. Трите точки пък върнаха на пловдивчани на 4-ото място с 19 точки. Шестият пореден мач без успех пък остави дебютантът в А група на 8-ото място с 13 точки.