10-годишна е „най-опасното“ дете в Хасково

Малката Нели Оцетарова доказа, че вече е голяма каратистка

10-годишната Нели Оцетарова показа че е най-опасното за подценяване дете в Хасково след като на празник по случай деня на детето 1-ви юни, спечели златен медал на национален турнир по карате в София. Възпитаничката на клуб „Вадо рю“ показа филигранна техника на демонстрационната дисциплина Ката, а там където все пак трябваше бой, Нели победи серия съпернички за да отстъпи минимално по точки на финала и да се задоволи със сребърния метал. Турнирът в зала „Локомотив“ в столицата бе много силен, като участваха127 състезатели от 14 клуба от страната и чужбина. От Вадо-рю се включиха само 10-годишната Оцетарова и 12 годишния Ивелин Тасков., който също се окичи с медал-бронз на Кумите в категория до 45 кг. За Нели Оцетарова това е първият златен медал в кратката и засега спортна кариера, като за първи път дублира успеха си и в двете дисциплини. За Ивелин това също е първо спечелено отличие, радват се от техния клуб.