Девойките на ВК Раковски с първа купа за новия сезон

Първата си купа за новия сезон завоюваха девойките от ВК "Раковски" на проведено през почивните дни в Стара Загора

Първата си купа за новия сезон завоюваха девойките от ВК "Раковски" на проведено през почивните дни в Стара Загора състезание. В турнира за купа "Стара Загора" в Спортна зала "Иван Вазов" мериха сили четири отбора - домакините от „Вереяволей“, „Яворов“ – Чирпан, „Тунджа“ – Ямбол, и „Раковски“ - Димитровград. Надпреварата бе във възрастова група девойки младша възраст.

Играха се два полуфинала - в първият „Верея“ победи с 3:1 отбора от Чирпан. Вторият полуфинал изправи нашите момичета срещу ямболският „Тунджа“. Срещата предвещаваше интересната развръзка, защото в миналото регионално първенство и двата отбора бяха с изравнени възможности.

След размяна на геймове се стигна до тайбрек, като противника имаше мачбол при 13:14. Димитровградчанки изравниха и спечелиха с 16:14, което ги изпрати на финал срещу домакините.

Там волейболистките от Ст.Загора поведоха с 2:0 гейма. Димитровградчанки не се отказаха, вдигнаха оборотите и взеха убедително следващите два гейма. А в тайбрека водеха с 11:3 и го спечелиха с краен резултат 15:7 точки.

В мача за трето място „Тунджа“ се наложи над „Яворов“ и се класира на 3-то място.

Момент от турнира за купа "Стара Загора"