Гимнастички от Димитровград с медали от две състезания във Велико Търново

Димитровградският спортен клуб по художествена гимнастика "Афродита" се представи успешно в две състезания, които се проведоха през почивните дни във Велико Търново. В турнира по художествена гимнастика "Зимни принцеси" и двата отбора на клуба - 7-10 г. и 10-14 г. спечелиха сребърни медали, информира ръководителят му Яна Михайлова. В турнира по художествена гимнастика са мерили сили 21 клуба от България.

На проведеното отново във Велико Търново Държавно първенство за масов спорт димитровградските гимнастички отново са спечелили медали. Носители на бронзови отличия са станали състезателките от 1-ви отбор на “Афродита” – “Малките феи”. Също бронзови медали са взели и гимнастичките от 2-ри отбор на “Афродита” – “Афродитките”.

Рекорден е бил броят на участниците в първенството - 76 отбора от 30 клуба в страната и над 760 състезатели. Събитието е имало и благотворителна цел - набиране на средства за лечение на деца с т.нар. пеперудена кожа, като набраната сума е надхвърлила 2 000 лв.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET