Раковски прегази Славия за 58 минути

Изображение 1 от 6

Волейболистките на Раковски (Димитровград) победиха като домакини Славия с 3:0 (25:9, 25:16, 25:9) в последен мач от 13-и кръг на женското първенство на България, който се игра в местата зала „Младост“.

Така състезателките на треньорката Габриела Айшинова записаха седма победа в шампионата, като с шест  загуби и 21 точки продължават да заемат пето място в класирането. Славия отбеляза десета загуба, като с четири успеха и 12 точки е на шесто място в таблицата.

Представителките на Димитровград доминираха изцяло над съперничките, като изобщо не им дадоха възможност за съпротива. В първия и третия гейм домакините оставиха белите на едва девет точки, а като цяло затвориха мача в своя полза за 58 минути игра.

В последния кръг от редовния сезон на НВЛ-жени, на 9 март (събота) тимът на Раковски гостува на Берое (Стара Загора), а Славия почива, тъй като игра по-рано срещу Перун (Варна) в изтеглен мач от кръга.

Източник: bgvolleyball.com