6 медала за хасковските борци от Държавното лично първенство

Изображение 1 от 5

6 медала завоюваха борците на двата хасковски клуба от Държавното лично първенство за юноши и девойки в Сливен.

Сребърен медал завоюва Димитринка Сергеева. Състезателката на СК “Ангел войвода” се класира на второ място в категория до 50 кг. Съотборничката й Петя Делчева е трета в същата категория. На трето място се нареди и Ваня Илиева.

Успех записа и Таня Тенева от СКБ “Димитровград”. Тя спечели златото в категория до 57 кг.

Призови места заеха и трима от хасковските борци в надпреварата при юношите в класическия стил. Галин Гочев завоюва бронзов медал. Състезателят на СК “Ангел войвода” се класира трети в категория до 60 кг. Два бронзови медала спечелиха състезателите на СК по борба “Хасково”. С трети места в категория до 130 кг са Робин Муртазали и Мустафа Мустафа.

Състезанието продължава до 12 януари в свободната борба.