Марица с бърза победа над Раковски в Димитровград

Марица (Пловдив) записа 18-та поредна победа в женското първенство по волейбол на България. Шампионките надиграха Раковски с 3:0 (25:17, 25:11, 25:14) в зала "Младост" в Димитровград, в последна среща от група А, на трети допълнителен турнир в НВЛ-жени. С актив от 54 точки и 54:1 гейма, "жълто-сините" са категорични лидери във временното класиране. Съставът на Раковски остава на шестото място в таблицата с 6 победи и 12 загуби от 18 изиграни срещи.

Волейболистките на Раковски стартираха по-добре двубоя и поведоха със 7:5, а на първата техническа пауза запазиха преднината си при 12:10. След това маричанки направиха серия от 6 поредни точки и поведоха с 16:12. Геймът беше затворен след ас на Дима Ушева за 25:17. Във втората част пловдвчанки поведоха с 16:8. След блокада на Мирела Шахпазова маричанки спечелиха втория гейм след 25:11. В тртата част шампионкте стартраха с 10:2 в своя полза. Мачът приключи след успешна атака на Добрина Христоскова за 25:14.

Добрина Христоскова стана най-резултатна за шампионките с 19 точки, а Дима Ушева се отчете с 10 точки, от които 4 аса. Най-резултатна за Раковски стана Стелияна Чакърова с 15 точки.

Маричанки приемат Перун (Варна) в зала Колодрума на 4 март (сряда), от 18:00 б.в. в двубой от четвъртфиналите в турнира Купа България. Следващата среща в НВЛ за шампионките ще бъде на 7 март (събота), от 18:00 б.в. срещу Берое (Стара Загора) в мач от 12-ия кръг в първенството, отново в зала "Колодрума".

Източник: bgvolleyball.com