Левски прегази новак в Първа лига на "Герена"

Отборът на Левски отнесе вчера новака в Първа лига ЦСКА 1948 с 3:0 на "Герена" и постигна трета поредна победа в елита на българския футбол.

"Сините" събраха 10 точки след шест изиграни мача и се изкачиха на четвъртата позиция в подреждането.

Домакините поведоха още в шестата минута. Паулиньо центрира от ляво, топката премина през куп от играчи, отби се от далечната греда и отскочи право към непокрития Насиру Мохамед, който отблизо я прати в мрежата.

Левски продължи да доминира, а след почивката играчите на треньора Георги Тодоров започнаха много мотивирани.

В 51-ата минута Борислав Цонев стреля опасно от фаул от левия ъгъл на наказателното поле, но Даниел Наумов направи страхотно спасяване.

Пет минути по-късно Борислав Цонев получи пас от Стайн Спиерингс от дясно и с прецизен удар от дъгата пред пеналта направи 2:0.

Левски продължи да доминира и в 63-ата минута направи аванса си класически. Борислав Цонев беше повален в наказателното поле от Симеон Петров и сам реализира отсъдената дузпа, записвайки втория си гол в мача.

До края „сините“ пропуснаха няколко шанса, но така и не се стигна до нов гол.

Източник: offnews.bg