Първият турнир по спортен риболов на язовира край с.Светлина събра въдичари от три области

Турнирът по спортен риболов на язовира край село Светлина  събра 18 запалени въдичари от Хасковско, Пловдивско и Старозагорско-17 мъже и една жена. Това е първият подобен турнир на този язовир, но организаторът Йордан Василев обеща да го превърне в традиционен.

Състезателите стартираха на три сектора, като от всеки беше излъчен победител. След петчасов риболов в генералното класиране на първо място се класира Иван Марчев с 4,250 кг. улов. На второ място с добрата си слука се класира Свилен Петров, а трети стана Лазар Маташев.

Победителят си тръгна  с купа и награда въдица.