“Саяна Хасково” нанесе първа загуба на “Спартак”

“Саяна Хасково” спечели дербито от 11-ти кръг на Трета Югоизточна лига със “Спартак” (Пловдив). В битката за Тракия домакините се наложиха с 2:0.

Хасковлии поведоха през първото полувреме с попадението на Цветелин Петров. След паузата атаките бяха и към двете врати. Домакините постепенно наложиха натиск и резултатът не закъсня. В 65-та минута Ахмед Осман удвои преднината на хасковлии. До края на срещата повече попадения не бяха отбелязани и така червено-белите записаха важна победа в битката за първото място.

С успеха тимът натрупа 25 точки. Хасковлии запазват втората позиция във временното класиране. Лидер, въпреки днешната си загуба, остава “Спартак”. Пловдивчани са с актив от 30 точки.

В следващия кръг “Саяна Хасково” гостува на “Ямбол”. Мачът е на 11-ти октомври от 16:00 часа.

Източник: Haskovo.NET