Бербо – най-добра резерва

Димитър Бербатов бе избран за най-добрата резерва във Висшата лига.

Според класацията на футболното онлайн издание „Football365.com” след Бербо на второ място е Джърмейн Дефоу от „Тотнъм”, а трети е халфът на „Манчестър Сити” Найджъл Де Йонг.

Вчера българинът не успя да помогне на своя Манчестър Юнайтед, който

склони глава пред отбора на Кристал Палас. Червените дяволо бяха отстранени с 2:1 като гости след продължения. Мачът на стадион „Олд Трафорд” бе последен четвъртфинал в турнира за Купата на Лигата в Англия. Двата отбора завършиха наравно 1:1 след 90 минути.

Гостите от Кристал Палас откриха чрез Дарън Амброуз в 65-ата минута, но Фредерико Македа изравни от дузпа три минути по-късно.

В първото продължение Кристъл Палас вкара победен гол. Той бе дело на Глен Мъри в 98-ата минута.

Българинът Димитър Бербатов започна като титуляр за домакините, но бе сменен принудително на почивката, заради контузия.

Така Кристал Палас стана последният полуфиналист в турнира след отборите на Ливърпул, Манчестър Сити и Кардиф.