Как е на английски "Котката скочи в басейна и се удави?"
-The cat хоп фиууул пльок in the water and then бълбук бълбук and no more МЯУ МЯУ!!!
Баща завел сина си на риболов. Хвърлил въдицата и двамата зачакали. Седяли така много време, обаче нищо не кълвяло.
Бащата:
- Сине донеси от колата тесто - ще ловим на него.
Синът:
- Ама тате, аз не...
- Имате ли нещо за деклариране? - пита митничарят.
- Не, нямам.
- А какъв е този слон с хляб в ушите?
- Извинете но си е моя работа от какво си правя сандвич!
- Бабо, вярно ли е, че живеете точно до военното училище?
- Тъй вярно!
Чукче пита баща си:
- Татко, защо говорят за нас, че сме глупави?
- Защото сме... и чука два пъти с пръст по масата.
- Я, татко, някой чука, ще ида да отворя.
- Стой, глупак такъв. Аз ще отворя.
- Защо дебеланковците са добродушни?
- Защото нито могат да се бият, нито да тичат бързо...
Един влиза при психиатър.
- Докторе, ъъъъ, как да ви кажа, ъъъ, имам чувството, че всички ме пренебрегват...
- Следващия, моля!
Жена пита мъжа си:
- Дълго ли ще си за риба?
- Ами не, той Пешо е взел само две шишета.
- Какво е сила?
- Да си сложиш тиган на главата, да се хванеш за дръжката му и да почнеш да се набираш.
Алберт Айнщайн умира и отива на небето. Посреща го самият Господ.
- Добре дошъл, Алберт! За нас е чест, такъв велик учен, такава велики формули измислил!
Айнщайн казва:
- Остави ги моите формули. Аз ц...
Българин и швейцарец се карат кой език е по-труден:
- Ние-казал швейцарецът - пишем ich bin, а произнасяме иш бин.
- А пък ние-гордо заявил българинът пишем какво, а произнасяме - Ъ.
По време на проверка в затвора, инспекторът пита някакъв затворник:
- Защо сте тук?
- Ами, не ме пускат да изляза!
- Как да разделим пет картофа на шест души?
- Да направим пюре!
- Мъжо, гледам една от кокошките е омърлушена, дали да не я заколим?!
- Ами, ако мислиш, че това ще я развесели.
В съда. Съдията:
- Осъждам ви на 5 години...
- А телевизор ще има ли?
- Гледането на националната телевизия е част от наказанието.