Утpо. 8 маpт. Мъж пита жена си:
— Скъпа, какъв подарък искаш за празника?
Жената:
— О, скъпи, благодаря, че попита. Много бих желала нещо за тънките си пръстчета, за дългата ми шия и за розовите ми уш...
Млад послушник пристига в манастир и игуменът го развежда да го запознае с порядките в манастира. Влизат в една стая, в която има маса отрупана с всевъзможни вкусотии и игуменът казва:
— Тук, чадо мое...
Двама алпинисти изкачват планина. Стигат до половината и единият (заекващ) казва:
— З-з-з… Другият го прекъсва:
— Като стигнем върха ще ми го кажеш.
Стигнали до върха:
— Кажи сега.
— З-з-забравихме п...
Арабски студент пише на баща си:
„Скъпи татко,
Берлин е прекрасен, хората са мили и на мен наистина ми харесва тук.
Единственото което ме притеснява е да ходя на лекции с мойто златно Ferrari 599GTB...
Cекретарка:
— Цифричките на клавиатурата ми не работят!
Администратор:
— Натиснете NumLock.
Секретарка:
— Натиснах, не помага!
Администратор:
— Чай? Кафе?
Секретарка:
— Не може ли направо да се чукаме...
- Тате – казва тинейджър – абе как да ти кажа… може ли да ми дадеш 50 лв за свирка?
— Зависи – отвръща бащата – Добър ли си?
Вкарват един в затвора, и адвокакът му казва:
— След някой ден ще те измъкна, а дотогава запомни като те питат другите затворници за какво си да им кажеш, че си по член 114 алинея първа.
Влязъл той, и...
Звъни телефона на бизнесмен. Чува се неприятен глас:
— Ти си труп!
— Не съм, бе. Жив съм още.
— Извинете, май ми избързва часовника…
Разговор по телефона:
— Ало, търся бай Пешо.
— Ами, той се помина миналият месец – отговаря старица с много изнемощял гласец.
— Какво да му предам като се видим?
- Татко, защо хората се сърдят на този?
— Защото хвърли камък на съдията.
— Но той не улучи?
— Затова му се сърдят!
Журналист взема интервю от столетник:
— Как успяхте да доживеете до такава дълбока старост?
— Никога с нищо не съм прекалявал – малко секс, малко водка, тютюн също малко и, разбира се, закъснях за Тит...
За да се ориентирате в гората къде е Юг, трябва да погледнете някое дърво. Ако дървото е палма, то Юг вече е тук!
Две мутри си вървят по улицата. Единият казва:
— Я гледай ония на последния етаж. Ба… то много високо!!!
— Вярно, бе! Тоя ако тръгне да пада, ще си пада пет дни!
— А дали ще оживее?
— Да бе да! Пет дн...
Турист пита местен жител:
— Как живеете тук?
— Не много добре. Знаете ли, тук нищо не расте.
— Как, дори ако се засее ръж?
— Е, ако се засее – това е друга работа.
- Какво може да се свали от гола медицинска сестра на нощно дежурство?
— Дежурния лекар.