Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Пабло Пикасо
Говорят си двама приятели, които не са се виждали доста години.
- ...а семейният живот как е? Всичко е наред?
- Да, всичко е наред!
- Жена, деца...
- Ти пък? Казвам, че всичко е наред - нито съм женен...
- Защо Стойчо е Тройчо?
- Ами много ясно - един гол и две оставки...
Една блондинка среща друга на гарата:
- извинете, колко е часът?
- И 15.
- Да, но колко И 15 ?
- Ми вече е И 16...
Срещат се двама търговци:
- Ти какво продаваш?
- Презервативи.
- А това момче с тебе синът ти ли е?
- Не, една рекламация.
На улицата видях един бездомник да проси с един картон с надпис:
"Тя имаше по-добър адвокат! Помогнете!"
Из законите на Мърфи...
Когато нещата се подобряват, нещо друго ще се влоши.
Следствия:
1. Дори когато нищо не може да бъде по-лошо, ще стане
по-лошо.
2. Всеки път, когато нещата започват да се оправя...
Габровец се връща след тригодишен гурбет. Когато слиза от автобуса на автогарата един мъж с много дълга брада се спуска към него. Той се вглежда и разпознава брат си.
- Абе брат ми, защо си пуснал таз...
Седят три момченца в пясъчник, пийват си биричка и си пушат. Минава няква жена:
- Как не ви е срам! На колко години сте!? Защо не сте на училище?
Децата се споглеждат:
- Ти луда ли си ма! Кой ходи на...
Всяка нова година хиляди пиратки, ракетки, фойерверки се устремяват към небето. Именно по този начин без особени разходи Министерството на отбраната изпълнява плана по изчистване на въздушното простра...
Ще бъда отворена след 10 минути. (бележка, оставена от продавачка)
- Извинете, но ми се струва,че току-що пръднахте?
- Разбира се, нали не си мислите, че винаги така мириша!
Див селяк влиза в Underground 1, застава до текила бара и пита:
- Текила има ли?
- Еми има... (учудено му отговаря барманката)
И като голям играч, нашият герой, с удар по барплота, поръчва:
- Дай тога...
Обаждане в банката:
- Давате ли кредити на пациенти от психоневрологичния диспансер?
- Даваме, но лихвата е шантава направо.
Габровец трябвало да поправи вратата си,затова пратил сина си да поиска теслата на съседа.Скоро детето се върнало-слъгал го съседът,че няма.
-Остави го тоя скъперник-рекъл възмотено бащата.-Иди донеси...