- Колата ти е доста стара!
- Наистина. Вчера на кръстовището подадох ръка през прозореца, за да покажа, че ще завия наляво и някой ми пусна милостиня в шепата…
Обява:
\"Продавам катастрофирал Форд. Обадете се след катастрофата на тел….\"
Някъв си карал БМВ-то със 120 км/ч. В колата музиката дъни яко, вътре разни лазерни светлини, чудеса. Ама по едно време гледа някъв с Трабант го задминава. Тоя пощурял и дал газ. След малко обаче Траб...
Пътува си Арнолд Шварценегер в чирпанския градски транспорт, и минава контрольор.
- Билети и карти за проверка моля!
- Абе ти не знаеш ли кой съм аз?
- Не, вашето билетче моля!
Арни вади един железен...
- Ало, такси! Свободен ли сте?
- Не, госпожо, женен съм.
Възрастен човек се качва в трамвая, но няма места. Той се приближава до млад седнал човек и му казва:
- Млади човече, отстъпи мястото, че ме болят краката!
Младия отвърнал:
- Дядо, ти като си бил млад...
Жена спира такси и казва задъхано:
- Към родилния дом… Не карайте като луд, аз работя там.
- Дами и господа, напразно се оплаквате, че не правим нищо против закъснението на влаковете! Нима не забелязвате, че сме сложили в чакалнята още три пейки!
Полицай спира жена за превишена скорост.
- Когато ви видях да завивате насам си казах: "Най-малко шейсет!" - казва офицерът.
- О, да. С тази шапка изглеждам по-възрастна.
- Девойче, ще слизате ли на следващата спирка?
- Заради вашия чадър, вече от три спирки не съм девойче…
Чакали на една спирка трима човека. Единия от "Младост", втория от "Люлин", а третия от "Дружба".
Минало доста време, и двамата от "Младост" и "Люлин" се заприказвали:
- Леле, да знаеш, един път чаках...
- Жена ми е като мълния на пътя.
- Защо? Кара бързо ли?
- Не. Забива се във всяко дърво.
- Напредваш ли, напредваш ли в шофирането?
- Разбира се. Пътищата постепенно започват да водят в тази посока, в която пътувам.
Рейсът потегля от спирката. Кондукторът вика на шофьора:
- Чакай! Един пътник тича на тротоара да се качи.
След малко:
- Потегляй, не го чакай! Тоя го познавам, има карта.
Пийнал човечец се качва в автобуса и се чуди с кого да си поговори. Вижда, че до него един младеж разглежда географска карта и го пита:
- Каква е тази карта?
- Това е карта на Африка - обяснява младеж...