Пореден успех за СК Киокушин в национално състезание за деца

Пореден успех постигнаха възпитаниците на СК "Киокушин" в Димитровград. Този път той е дело на представителите на детската школа между 10 и 14 години.

На националното първенство за деца в Пловдив златни медали са завоювали 10-годишните Деница Михова (36 кг) и Йоана Тонева (30 кг) , разказа треньорът им Иван Нондов.

Престижното второ място е спечелил 14-годишният Антонио Бушев в категория до 59 кг. Красимир Зафиров (45 кг) е станал трети в състезанието, при 28-килограмовите състезатели брат му- Димитър Зафиров също се е върнал с медал.

Още едно трето място е спечелил състезател на димитровградската школа. Това е 10-годишната Яна Димитрова (27 кг).

Четири димитровградски каратисти от общо явилите се в надпреварата по карате 170 участници се състезават за пръв път, поясни Нондов. Състезатели от 18 клуба в страната са участвали в националното първенство в Пловдив.