България смаза Полша с 3:0

Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи Полша с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:21) в мач от група „А” на Световната лига. С успеха избраниците на треньора Камило Плачи направиха решителна крачка към класиране за финалния турнир на Световната лига в Аржентина, съобщава сайтът football24.bg.

Първият гейм бе спечелен от България с 25:21 точки.

Във втората част избраниците на треньора Камило Плачи отново се наложиха с 25:21 точки.

В третия гейм българският отбор продължи да доминира, като първата задължителна почивка дойде при резултат 8:5 точки. Второто техническо прекъсване бе при 16:11. Българите спечелиха гейма с 25:21, а с това и мача, като взеха максимума от точки за класирането.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 21 точки. Тодор Алексиев завърши с 11, а Виктор Йосифов реализира 8.

Вторият мач от последния кръг в група „А” на Световната лига между България и Полша е на 13 юли (събота) от 21:00 часа, отново във Варна.

България е на второ място в групата със 17 т., на две точки от Бразилия. Селесао имат два мача със САЩ. Ако ние бием Полша утре, със сигурност се класираме за финалите.

Източник: actualno.com