Във връзка с извършване на строителство и ремонт по пътищата и улиците „Поддръжка и текущ ремонт на републиканска пътна мрежа на път III-663 от км 23+365 до км 33+365 и I-5 от км 274+125 до км 279+423“ – Доставка и полагане на хоризонтална маркировка на кръгово кръстовище на км 278+040 се въвежда временна организация на движението за времето от 08.00 ч. до 17.00 ч. на 29.06.2026 г. и 30.06.2026 г., информират от местната администрация.
Ограничава се движението с необходимите пътни знаци, конуси, сигналисти и други средства за сигнализиране и обезопасяване на работния участък при извършване на доставка и полагане на хоризонтална маркировка на кръговото кръстовище на път I-5 (намиращо се пред парк "Пеньо Пенев"). Движението през кръговото кръстовище ще се осъществява поетапно, без пълно спиране, при повишено внимание и съобразяване с въведената временна сигнализация.
Заповедта на кмета на общината определя още работният участък да бъде обезопасен преди започване на дейностите и да се поддържа сигнализиран през целия период на работа. При необходимост движението да се регулира от сигналисти, разположени така, че да осигуряват безопасното преминаване на МПС през кръговото кръстовище. След приключване на дейностите временната сигнализация да бъде премахната, а нормалната организация на движението — възстановена.