ФК "Димитровград 1947" започна с победа втория полусезон

ФК „Димитровград 1947” започна втората част на първенството от Югоизточна В футболна група с класическа победа над ФК „Созопол”. Димитровградчани поведоха в резултата още в самото начало на срещата след като бе отсъдена дузпа и в последствие реализирана от капитана Петър Станев - Царицата. Този ранен гол в полза на домакините успокои играчите на старши треньора Митко Добрев и до края на полувремето не допуснаха изненади пред собствената си врата.

През втората част на двубоя след едно центриране в наказателното поле и не добре изчистена топка Чилингиров успя да удвой резултата. Гостите се опитаха да се върнат в мача, но не се стигна до нищо по-сериозно от няколко центрирания. В самия край на мача Петър Станев бе изведен много добре и вкара топката в мрежата на Созопол за трети път.

След този 20-ти кръг от началото на сезона ФК „Димитровград 1947” е на 12-то място във временното класиране, а в следващия кръг на 6-ти март от 14:00 ч. гостува на ФК „Стамболово 2007”.