Борецът Микяй Наим - вицешампион в световни игри

Микяй Наим /в дясно/ на връчването на наградите Спортист на Димитровград за 2010 година

Спортистът на Димитровград за 2010 година Микяй Наим, който е и състезател на Спортен клуб по борба "Димитровград" спечели сребърен медал на Световните детски игри, които се проведоха в турската столица Анкара тези дни. На финала в своята категория до 47 кг. Микяй се е изправил срещу състезател от Азарбайджан, но малко не му е достигнало до спечелването на златното отличие.

Отлично е било и представянето на друг състезател на клуба, Мирослав Иванов, който в същата категория е спечелил 5 място, похвалиха от спортният клуб.

Освен Микяй и Мирослав, на състезанието в южната ни съседка успешно се представиха Христо Денчев, които е седми в своята категория, а Павел Иванов и Веселин Петров заеха осмото място в крайното класиране.

В края на миналата седмица 11 борци от СКБ "Димитровград" заминаха за участие в Световните детски игри в Турция, където се състезаваха над 4 200 състезатели между 12 и 14 години от 90 държави. Организатор на световната детска олимпиада е Турската федерация по борба.