Пореден успех за борбата в отборния шампионат

Треньорът Салим Наим

Местните борци от СКБ "Димитровград" станаха отборни първенци при децата на Държавния лично-отборен шампионат по борба свободен стил, коментираха от клуба. Първеството се проведе в Асеновград, а там сили премериха 247 млади борци на възраст от 11 до 13 години от 40 клуба в страната. Димитровградчани триуфираха с титлата за втори пореден път, след като през 2010-та станаха отборни първенци в Горна Оряховица.

Със злато в индивидуалното класиране се окичиха Павел Иванов (38 кг.) и Веселин Петров (42 кг.). Четирима възпитаници на димитровградската школа завоюваха бронзови медали. Това са Митко Бонев, Радко Бонев, Въчо Делчев и Иван Янков. Иван Бадавров  в категория 38 кг. зае призовото 5-то място.

В категория до 42 килограма отлично се представи Веселин Петров. Той стигна до финалната схватка, където победи убедително Никола Стоянов от Горна Оряховица.

Единасетгодишните борци Радко Бонев и Въчо Делчев спечелиха бронзовите медали в категориите до 53 кг. и 66 кг. В категория 35 кг. Иван Янков  загуби на полуфинала срещу Андей Сикачьов от отбора на Сливен, но надви състезателят на Стремци  Мерт Рамадан в двубоя за бронзовия медал. Само преди дни димитровградските борци се завърнаха от Младежка олимпиада в Турция, където станаха втори. Заради отличното им представяне бяха поощрени от радетели на този спорт в Димитровград.