На бойното поле се бият българи и турци. По едно време се чува:
- Хасан!
Турчина се изправя и българина го прострелва.
След малко пак така и пак… Тогава турчина решил и той да пробва:
- Иван!
От друга...
- Коя е основната причина за смъртните случаи по време на парашутни скокове?
- Гравитацията...
Пенсиониран полковник бил много щастлив да срещне по улиците на малкото градче своя някогашен адютант. И тъй като търсел прислужник, веднага му предложил работа:
- Ти добре се справяше навремето и зад...
- Идиоти, защо возите тази котка на танка?
- Счупи ни се прибора за нощно виждане.
- Редник, погледни в далечината сапьорите. Колко са според теб?
- Шест редника и един ефрейтор.
- Как видя оттук, че е ефрейтор?
- Ами той не работи.
Генерал се връща от еднодневна отпуска и пита редник Каракочев:
- Какво стана докато ме нямаше, редник?
- Нищо, генерале…
- Сигурен ли си?!
- Ами… само едно куче умря…
- Какво куче?
- Дето яде от черв...
През войната:
- Стой, кой там?
- Партизани.
- Колко сте?
- Цванцих.
Един младеж не искал да служи войник. На прегледа се оплаква:
- Абе, аз не мога да служа. Късоглед съм.
- Как тъй късоглед, бе?
- Еми на, гледаш ли го онзи пирон на стената.
- Виждам го. Е? - попитал...
Редник съобщава на главния:
- Старшина, има дупка в чаршафа ми.
- Обърни го от другата страна и заспивай.
Някакъв войник се връща от градска отпуска с три дена закъснение. Капитанът го пита:
- Защо закъсня?
- Ами като се върнах вкъщи, жена ми тъкмо беше във ваната…
- И какво, три дена я чака да излезе ли?...
Командирът на поделението трябва да изпрати трима войници на опасна мисия. Строява ротата и командва:
- Да излязат пет крачки напред трима доброволци, на които не съм давал пари назаем!
Дежурният по рота тича при капитана:
- Господин капитан, бързо елате в спалното - всички войници ебат табуратката!
Командирът влиза в с шут в помещението и заповядва на всички да се построят, а след т...
Албанците изобретяват нов свръхзвуков секретен изтребител. За нещастие при изпитателният полет самолета пада и се разбива.
На другият ден във местен вестник се появява следната статия…
"… С огромна жа...
- Редник Иванов, защо не си сложил противогаза?
- Имам хрема, господин старшина, и без противогаз нищо няма да помириша!
През втората световна война в близост до руски пост:
- Стой, кой там?
- Партизани.
- Колко сте?
- Zwanzig.