- Стой, кой там!
- Баща ти с дамаджаните!
- Баща ми на място, дамаджаните при мен!
Възрастен мъж влиза в приемната на военна част.
- При вас служи внукът ми, Петър Иванов. Може ли да го повикате?
- С удоволствие, но сутринта го пуснаха в отпуск за погребението ви…
Проверка в армията:
- Петров!
- Аз!
- Иванов!
- Аз!
- Презоградазакачикраков!
- Аз!
- Ебати фамилията!
- Аз!
На учение в армията парашутист скача от самолет. Падайки надолу, среща друг войник, който лети нагоре и го пита:
- Абе, колега, да знаеш откъде се отваря парашутът?
Другият отговоря:
- А, не знам, аз...
Новобранци тренират за състезание по скок на височина. Най-добрият скачач сред тях пита предпазливо:
- Сержант, разрешавате ли да скочим колкото високо искаме?
- Стига да се приземите навреме за вечер...
Военен преподавател обяснява на войниците новите достижения на техниката:
- Американците са измислили нов вид патрони - без гилзи! Сега се опитват да изобретят и пушка за тях.
Старшина Велков:
- Бегом, от тук до обяд и обратно!
Известен снайперист разказва:
- Още от ранно детство се увличах по точната стрелба. Мой кумир беше Вилхелм Тел. С един мой приятел много обичахме да си играем на Вилхелм Тел - той стоеше с една ябълка...
- Редник! Къде ти е пушката?
- Не съм я взел!
- Не си я взел! Каква е ползата от теб? Знаеш ли как се нарича войник без пушка?
- Офицер!
Дежурният офицер прави обиколка на столовата по време на закуска.
- Някакви оплаквания?
Става войник и казва:
- Да, чаят има вкус на хлорна вар!
Офицерът опитва чая и заявява:
- Глупости! Има вкус на...
Отива македончето на война и командира дава заповед:
- Рота, атака, напред срещу врага! Урааааа!
Всички стремглаво се втурват напред, само Митрето се повръща обратно.
Пита го командира:
- Що бе, Митре...
На сутрешния преглед командира пита войниците:
- Произшествия има ли?
- Не, само дето се счупи сапа на лопатата.
- Каква лопата?
- Ами тази с която погребахме кучето.
- Какво куче?
- Дето яде от черва...
Командирът пита касиера:
- Къде държите парите на полка?
- В здрава кутия.
- Надеждна ли е?
- Абсолютно! Никакъв ключ не може да я отвори.
- А вие как я отваряте?
- С пирон.
Войник праща от казармата колет на баба си. Вътре има граната и бележка:
- Бабо, ако дръпнеш това кръглото телче дето стърчи, ще получа три дена отпуска.
Старшината:
- А после, не сте имали свободни дни? Ами тези от кръвоснабдяване!?