Командир на ракетна база строява ротата:
- Така-а-а… Който от вас си е отварял бирата на червеното копче, да взима една гумичка и да ходи да трие Америка от картата…
Разговор между войници:
- Абе защо военните са толкова тъпи?
- Е не знаеш ли, че когато Господ раздавал акъла те били на занятие. Той застанал на моста да ги пресрещне, а те тренирали минаване на водн...
Старшина към войник:
- Редник Иванов, докладваха ми, че снощи сте се върнали съвсем пиян и сте бутали открадната количка от строеж.
- Тъй вярно!
- Марш в ареста!
- Тъй вярно! Но, дали ще си спомните,...
Войникът си мечтае да бъде генерал.
Лейтенантът мечтае да е полковник.
А капитанът мечтае да стане майор.
- Господин сержант, редник Петров скочи без парашут!
- Как, пак ли?!
Ако по време на химическа атака си загубите лещата, не се опитвайте да я търсите! По-добре се търкаляйте по земята ревейки.
Старшина командва взвод войници:
- Ходом, марш! Раз, два… раз, два…
Покрай него минава петгодишно хлапе и му казва:
- Ей, чичо, а пък аз мога да броя до десет!
Старшината стои бесен пред строя и крещи:
- Чий е този автомат, който не е почистен?
- На Калашников, г-н старшина.
Старшината обяснява на войниците:
- Трябва постоянно да държите врага под око! Да не го изпускате от поглед! Иванов, какво си ме зяпнал?
Преподавателят:
- Летят 100 изтребителя и 200 бомбардировача. Всичко 400 самолета.
- Не се получава, др. полковник!
- Аз така, приблизително...
Японска школа за пилоти-камикадзе. Инструкторът казва на новобранците:
- Гледайте внимателно! Ще покажа само веднъж...
Втората световна война. Немските и руските окопи са един срещу друг. От немския се подава снайперист и вика:
- Иван!
От руския се надига една глава:
- Аз!
Бум! Германецът го застрелва. След малко пак...
- Човешко е да се греши... - така командирът на поделението започна издалече разговора със съпругата на сапьора.
- Поручик! Вярно ли е, че всяка седмица преспивате с жена ми?
- И какво от това? Вие спите с нея всеки ден.
Военният лекар:
- Е, от какво се оплакваш, момче?
- Имам затруднения с дишането.
- Добре. Освободен си от дишане за два дни.