Димитровградските футболисти биха Хеброс-Харманли с 2:1

С победа започнаха поредицата от контролни срещи преди сезона футболистите на ФК "Димитровжград - 1947".

В среща на местния стадион "Миньор" снощи димитровградчани биха с 2:1 отбора на Харманли- “Хеброс”.

Автор на първия гол в самото начало на срещата стана Жеко Йорданов, а през второто полувреме гостите от Харманли изравниха резултата.

В 70-ата минута на мача Владимир Драмалиев направи самостоятелен пробив, но бе съборен в наказателното поле.

Отсъденият наказателен удар в полза на домакините реализира Цветомир Матев, който оформи и крайният резулта в срещата. Мениджърът на димитровградчани Митко Добрев лаконично коментира, че е доволен от срещата. Още седем контроли ще играе тукашния тим преди старна на новия сезон в Югоизточна В група в края на август.