Димитровград би Хасково в мач за купата на България

С 2:1 се наложи ФК "Димитровград" над отбора на "Хасково 2009"

За третия кръг в турнира за купата на България се класира снощи отборът на ФК "Димитровград 1947". На тукашния стадион "Миньор" димитровградчани победиха тима на "Хасково 2009" с 2:1.

Гостите от съседната община откриха резултата още в първото полувреме с гол на Юлий Шекеров. Хасковлии играха по-добре в първата част на мача и това разочарова местната публика, която бе на път на напусне стадиона.

Домакините обаче се активизирата във вторите 45 минути и изравниха резултата след попадение на Цветомир Матев в 88-мата минута.

В последните минути на срещата димитровградчани поведоха с гол на Владимир Драмалиев, което оформи и крайното 2:1.

Кой ще бъде съперник на ФК "Димитровград" в третия кръг за купата на България ще определи жребий, поясниха след края на срещата от треньорския щаб на димитровградчани.

Dimitrovgrad.bgvesti.net

Публиката бе готова да си тръгне след слабата игра през първото полувреме на срещата
През втората част димитровградчани засилиха атаките срещу врата на "Хасково 2009"

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net