Пореден успех за димитовградските борци

Един от състезателите Иван Бадавров

11 състезатели от Спортен клуб по борба в Димитровград, водени от треньора Салим Наим взеха участие в тренировъчен лагер в Молдова. Той се състоя в базата на спортния интернат в град Комрат.

В края на подготовката част от състезателите от Димитровград участваха в надпревара. Иван Бадавров отпътува за столицата на Молдова- Кишинев, където мери сили в турнир с връсници.

Той спечели първото място с четири победи. Паралелно с това останалата част от борците бяха на състезание в Бешгиоз.

И в двете категории за кадети димитровградчани доминихара и финалните срещи бяха изцяло с тяхно участие.

В категория до 54 кг. Микяй Наим стана първи, а второто място спечели Веселин Петров.

В кат 58.кг. финалът бе между Димитър Иванов и брат му Мирослав Иванов, като  спечели Митко, а Миро остана със сребърен медал. При по-малките в кат. 40 кг. бронзов медал спечели Иван Янков.

През тази седмица Салим Наим ще участва  на  организираната от ФИЛА международна треньорска школа по свободна борба.Тя ще се проведе от 15 до 18 ноември в зала Борба "Диана" в София.