9 °C

Обявиха победителите в конкурса "Моят Коледен герой"

    Община Димитровград и ОП "Детски и младежки център" и в тази трудна и необичайна 2020 година, успяха да зарадват малки и големи с провеждането на  традиционния си коледен конкурс за детско творчество "Моят коледен герой".

    Целите на конкурса бяха всяко дете, изработвайки своя коледен  герой, да се докосне до коледните празници, до добротата, до чистите и топли човешки взаимоотношения и до магията на святата Коледна нощ. Основен акцент на конкурса бе осмислянето на свободното време на децата и откриване на съвременни техники в приложното изкуство. Творейки у дома, децата успяха да преодолеят по-лесно трудните моменти на изолация в нелеката 2020-та година.

    Всеки участник представи своят коледен  герой в ОП "Детски и младежки център" и сътворявайки го му вдъхна дух, красота, светлина и доброта. В конкурса се включиха 93 участници с 119 творби в 4 възрастови групи от цялата община. Най-активни бяха учениците от ОУ“Ал. Константинов“ и децата от ДГ “Райна Княгиня“.

    Награждаването ще се състои на входа на ОП “Детски и младежки център“, индивидуално по следния график:
     

    Дата Час
    9 декември 2020г.(сряда) от 10:00ч. до 17:00ч. I възр. група (до 7 години)
    IV възр. група (от VIII до XII клас)  
    Групови награди
    10 декември 2020г. (четвъртък)  от 13:00ч. до 17:00ч.    II възр. група (от I до IV клас)       
    11 декември 2020г.
    (петък)
    от 13:00ч. до 17:00ч.   III възрастова група (от V до VII клас)


    Компетентна комисия заседава и определи следните победители:
        
    Първа възрастова група – до 7 години
    Първо място:

    Стилян Димов - ДГ „Слънце“
    Михаил Терзиев - ДГ „Радост“
    Сиана Николаева - ДГ „Райна Княгиня“
    Пламена Костова - ДГ „Слънце“

    Второ място:

    Теодор Дянков - ДГ „Райна Княгиня“
    Невена Маркова - ДГ „Звънче“
    Хрисия Георгиева - ДГ „Райна Княгиня“
    Пламена Костова - ДГ „Слънце“
    Николай Въловски - ДГ „Радост“
    Иван Иванов - ДГ „Лилия“

    Трето място:
    Елица Дренска - ДГ „Райна Княгиня“
    Златомир Димитров - ДГ „Райна Княгиня“
    Виктория Генчева - НЧ „Пробуда -1908“ с. Воден
    Даяна Щерева - ДГ „Райна Княгиня“

    Групови награди:

    Първо място

    ДГ № 4 Филиал 2, с. Черногорово, Сборна група 5 и 6 години
    ДГ № 2 Филиал „Приказка“ -  IV ПГ група

    Второ място
    Не се присъжда
    Трето място
    Не се присъжда

    Втора възрастова група  - от I до IV клас

    Първо място
    Габи Маркова – 1 кл.  ОУ „Пенчо Славейков“
    Антония Маркова - 4 кл. ОУ „Алеко Константинов“
    Божидар Славов - 4 кл. ОУ „Алеко Константинов“
    Дарияна Милкова - 4 кл. СУ „Любен Каравелов“
    Жаклин Василева - 4 кл. ОУ „Алеко Константинов“
    Никол Миткова - 3 кл. ОУ „Алеко Константинов“
    Алекса Иванова - 2 кл ОУ „П. Славейков“
    Али Али - 3 кл. СУ „Л. Каравелов“
    Димитрия Иванова - 4 кл. НЧ „Селска пробуда -1927“ с. Крепост
    Мелих Мюмюн - 1 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Габриела Христова - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Георги Иванов - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Паола Попова - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“

    Второ място
    Владимир Чалъков – 3кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Тиана Хубенова - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Атанас Димов - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Вероника Трифонова - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Яни Иванов - 1 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Божидар Дойчев - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Пламена Дойчева - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Пламен Пламенов - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Пламен Тенчев - 1 кл. ОУ „Ал.  Константинов“
    Патрик Сидеров - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“

    Трето място:
    Павел Делчев – 2кл. СУ „Л. Каравелов“
    Виктор Янчев - 1 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Ива Апостолова - 1 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Ивана Върбанова - 2 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Венета Запрянова - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Виктория Петева - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“

    Групови награди:

    Първо място
    Не се присъжда

    Второ място:
    Клуб „Морячета“ 4 „д“ ОУ „Ал. Константинов“
    Клуб „Вълшебства“ 3 и 4  клас ОУ „Ал. Константинов“
    Клуб „Малки творци“ 2 клас ОУ „Ал. Константинов“

    Трето място
    Не се присъжда

    Поощрителни награди:

    Гергана Тончева – 2 кл. НЧ „Пробуда -1908“ с. Воден
    Йордан Желев - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Теодора Георгиева - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Християна Бойчева - 4 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Полина Пенева - 1 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Вяра Янева - 3 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Александра Атанасова - 2 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Теодор Тенчев - 1 кл. ОУ „Ал. Константинов“

    Трета възрастова група – от V до VII клас

    Първо място

    Димитър Тумбалов - 5 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Кристина Костадинова - 5 кл. ОУ „В. Левски“ с. Ябълково
    Теодора Тодорова - 6 кл. ОУ „В. Левски“ с. Ябълково
    Шенгюлер Али - 6 кл. СУ „Л. Каравелов“
    Румяна Руменова - 6 кл. ОУ „Д. Н. Матевски“,  гр. Меричлери
    Виктория Атанасова - 13 г. НЧ „Пробуда -1908“, с. Воден
    Валентин Станчев - 5 кл. ПМГ „Ив. Вазов“

    Второ място

    Гергана Минчева - 5 кл. ОУ „Ал. Константинов“
    Христина Илиева - 6 кл. ОУ „В. Левски“
    Габриела Запрянова - 5 кл. ПМГ „Ив. Вазов“

    Трето място

    Зоя Костова – 7кл. ОУ „П. К. Яворов“
    Шенел Ферат - 5 кл. ОУ „В. Левски“, с. Ябълково
    Катя Атанасова - 5 кл. ОУ „В. Левски“,
    Стоянка Николова - 5 кл. ОУ „В. Левски“
    Мартин Марчев - 7 кл. ОУ „В. Левски“
    Иван Иванов - 7 кл. ОУ „В. Левски“
    Габриела Стефанова - 5 кл. ОУ „В. Левски“
    Росица Иванова - 5 кл. ОУ „В. Левски“
    Габриела Генчева 7кл. НЧ „Пробуда -1908“,  с. Воден

    Групови награди:

    Първо място
    Не се присъжда

    Второ място
    Не се присъжда

    Трето място:

    Мелек Исмаил и Мелих Исмаил - 7 кл.    ОУ „В. Левски“ с. Ябълково
    Йоанна Стойчева, Елеонора Стойчева и Валерия Тодорова
    от ПМГ „Иван Вазов“  5 клас

    Поощрителни награди:

    Константин Стоянов – 5кл. ПМГ „Иван Вазов“
    Велислава Цолова - 5 кл. ПМГ  „Иван Вазов“
    Моника Гайтанска - 5 кл ПМГ  „Иван Вазов“
    Никол Боева - 5 кл. ПМГ „Иван Вазов“
    Петя Христова - 5 кл. ПМГ „Иван Вазов“
    Георги Георгиев - 5 кл. ПМГ „Иван Вазов“
    Александрина Дешкова - 5 кл. ПМГ „Иван Вазов“
    Калина Койнарска – 5 кл. ПМГ „Иван Вазов“
    Петър Делчев – 6 кл. ОУ „Пенчо Славейков“
    Виктория Николова - 5 кл. ПМГ „Иван Вазов“

    Четвърта възрастова група – от VIII до XII клас

    Първо място

    София-Никол Стойчева – 11кл.  ПМГ „Ив. Вазов“
    Петя Славова – 8кл. НЧ „Пробуда -1908“  с. Воден
    Станислава Тянкова - 10кл. ПГЧЕ „Проф. д-р Ас. Златаров“,  гр. Хасково

    Второ място
    Кристиян Димитров – 8кл.    НЧ „Пробуда -1908“,  с. Воден

    Трето място
    Янис Янчев - 10 кл. ПЕГ „Д-р Ив. Богоров“

    Групови награди:

    Първо място
    „Дневен център за пълнолетни деца“ – гр. Димитровград

    Второ място
    Не се присъжда

    Трето място
    Не се присъжда

    Община Димитровград и ОП "Детски и младежки център" поздравяват всички победители в конкурса "Моят коледен герой" и ги призовават да не спират да творят с нестихващ ентусиазъм, като им пожелават здраве, творчески успехи и топли коледни и новогодишни празници!

    Facebook коментари

    Коментари в сайта

    Последни новини