170 деца решават задачи в Европейско кенгуру днес

ОУ "Ал. Константинов" е домакин на "Европейско кунгуру" днес

Домакин на Областният кръг на традиционното математическо състезание "Европейско кунгуру" е днес  димитровградското ОУ "Алеко Константинов". 170 деца от 2 до 12 клас ще решават различни задачи.

Сред участващите, най-много са третокласниците и четвъртокласниците, разказа секретарят на Секцията на математиците в Димитровград Антоанета Шаркова. В състезанието ще се включат и деца със специални образователни потребности.

Надпреварата е под егидата на Съюза на математиците в България -секция Димитровград. "Европейско кенгуру" започва в 11:00 часа в училището и ще продължи 75 минути.

Резултатите ще бъдат обработени идната седмица, а в петък - 23 март ще е награждаването на победителите в зала "Гросето". Класиралите се на Областният кръг ученици ще се явят на националния, насрочен за 2 юни в София.