0 °C

Избраха победителите в конкурса „Пижо и Пенда“

    При голям интерес премина първият общински конкурс за изработка на мартеница „Пижо и Пенда“, под надслов „Българската мартеница – идентичност и красота“, организиран от ОП „Детски и младежки център“ -  Димитровград.

    В конкурса участваха 149 произведения на изкуството: мартенички, пана и кукли. Целта на конкурса бе да обогати със знания участниците за първомартенската обредност. Идеята е провокиране на интерес у деца и младежи да се запознаят с традициите и значението на „мартеницата“ днес, както и формиране на естетическо мислене. ОП „Детски и младежки център“ дава за пореден път поле за изява на млади, талантливи приложници, като се надяват следващите години, конкурсът да се утвърди като привлекателно начинание за изява на творящите деца на Димитровград.

    В конкурса взеха участие ученици от І до ХІІ клас от всички училища в общината, от читалища и от неправителствени организации. След заседание на компетентно жури в състав:
    Председател: Гроздан Грозев – приложник и скулптор
    Членове: Йордан Йорданов - художник и Ивелина Тонева – педагог, се награждават следните творци:

    Първа категория – изработване на мартеница
    Първа възрастова група – I-IV клас:

    Първо място
    Ивелина Йорданова – 1 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Камелия Калинова – 2 клас ОУ „Васил Левски“ с. Ябълково
    Пламена Дойчева – 3 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Божидар Дойчев - 3 клас „Алеко Константинов“

    Второ място
    Жаклин Василева - 3 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Александра Костова - 3 клас ОУ „П. К. Яворов“
    Никол Динева – 1 клас ОУ „Пенчо Славейков“
    Теодора Георгиева - 3 клас ОУ „Алеко Константинов“

    Трето място
    Лена Тодорова – 2 клас ОУ „Пенчо Славейков“
    Александра Филева – 4 клас ОУ „Пенчо Славейков“
    Александра Дечева – 1 клас СУ „Любен Каравелов“
    Ивана Тодорова – 3 клас ОУ „Пенчо Славейков“

    Групови награди

    Първо място
    Клуб „Вълшебства“ 3 и 4 клас ОУ „Алеко Константинов“

    Второ място

    Клуб „Малки Творци“ 2 клас ОУ „Алеко Константинов“

    Втора възрастова група – V-VII клас:

    Първо място
    Димитър Колев – 5 клас ПМГ „Иван Вазов“
    Зоя Христинова – 7 клас ОУ „П. К. Яворов“

    Второ място
    Златка Милева -7 клас ОУ „Д.Н. Матевски“ гр. Меричлери
    Антоанета Иванова – 6 клас ОУ „П. К. Яворов“

    Трето място
    Зоя Костова – 6 клас ОУ „П. К. Яворов“
    Галя Дамянова - 6 клас ОУ „П. К. Яворов“

    Трета възрастова група – VIII-XII клас:

    Първо място
    Ивет Иванова – 8 клас ПЕГ „Д-р Иван Богоров“

    Второ място

    Гергана Господинова – 11 клас ПГ „Проф. д-р Асен Златаров“

    Трето място

    Гергана Ангелова - 11 клас ПГ „Проф. д-р Асен Златаров“

    Втора категория – изработване на кукла, пано или накит

    Първа възрастова група – I-IV клас:

    Първо място
    Златомира Ивайлова - 3 клас
    ОУ „Васил Левски“ с. Ябълково
    Ангел Гиев – 4 клас ОУ „Алеко Константинов“

    Второ място
    Божидар Славов - 3 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Йордан Желев – 3 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Ема Миронова - 4 клас ОУ „Пенчо Славейков“

    Трето място
    Тиана Хубенова - 3 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Елена Добрева - 1 клас ОУ „Алеко Константинов“
    Шанел Ферад - 4 клас ОУ „Васил Левски“ с. Ябълково

    Групови награди

    Първо място
    Антоанета Стефанова, Петя Димова – 3 клас ОУ „Д.Н. Матевски“
    Арт Ателие „Вселена“ към ОП „Детски и младежки център“

    Второ място
    Ивайла Николаева, Александър Николаев – 1 клас ОУ „П. Славейков“

    3-та група ДГ „Осми март“

    Трето място
    Габи Маркова, Изабела Юрукова – Подготвителна група при ОУ „П. Славейков“

    Втора възрастова група – V-VII клас:

    Първо място
    Елена Комитова – 7 клас ОУ „Васил Левски“ с. Ябълково
    Ива Ивова – 5 клас ОУ „Д.Н. Матевски“ гр. Меричлери
    Валентин Делчев – 5 клас ОУ „Васил Левски“ с. Ябълково

    Второ място
    Борис Дамянов – 5 клас ОУ „Д.Н. Матевски“ гр. Меричлери
    Антоанета Стоянова - 5 клас ОУ „Д.Н. Матевски“ гр. Меричлери

    Трето място
    Христина Илиева -5 клас ОУ „Васил Левски“
    Диана Златкова -7 клас ОУ „Д.Н. Матевски“ гр. Меричлери

    Групови награди
    Първо място

    „Веселата работилничка“ при НЧ „Нов път 2011“ с. Добрич

    Второ място
    Памела Янкова и Екатерина Ангелова - 6 клас ОУ „Васил Левски“ с. Ябълково

    Специална награда
    Дневен център за пълнолетни лица с увреждания - Димитровград

    Официалното награждаване ще се състои на 27 февруари 2020г. от 17:30ч. в изложбена зала „Асен Крайшников“. Същият ден ще се проведе и благотворителен базар, а средствата събрани от базара ще бъдат дарени за лечението на малката и смела Михаела.

    Facebook коментари

    Коментари в сайта

    Последни новини